top of page
Porto_bike_lane___1_.jpg

צבע דו-רכיבי ירוק על בסיס מים 

AquaRoute™ Deco Rough BLG

 

סימון כבישים בצבעים עמידים ובטיחותיים הוא אתגר לא פשוט הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת אחזקת הכביש לאורך שנים. בשנים האחרונות, הודות להכרה בחשיבות הקצאת מסלולי רכיבה בטוחים, נחנכים בישראל יותר ויותר שבילי אופניים ברחבי הערים ובסביבה בינעירונית וגדל הצורך לסמן ולהבליט את מסלולי הרכיבה לאופניים ולהבדיל אותם משבילים להולכי רגל או נתיבי נסיעה לכלי רכב אחרים.

 

צבע דו רכיבי על בסיס מים מסוג – AquaRoute מתוצרת חברת Geveko Markings נותן מענה איכותי ופתרון לאתגרים אלו בדיוק תוך מתן דגש לשימוש בחומרים שאינם מסוכנים לסביבה, למשתמשי הדרך, לצוותי העבודה בכביש ולהטמעה ויישום של פתרונות לטווח ארוך בעלי אוריינטציה לקיימות ושמירה על כדור הארץ.

 

צבע דו רכיבי על בסיס מים – AquaRoute Deco Rough BLG מהווה את הפיתרון הטוב ביותר לסימון שבילי אופניים ייעודיים. השימוש בו קל, פשוט ומתאים לתנאי מזג האוויר בישראל ברוב חודשי השנה. הצבע אינו מצריך שימוש בתוספים מיוחדים ליצירת מרקם מחוספס ומונע החלקה או ציוד מורכב ויקר אלא מבוסס על שיטת עבודה וציוד פשוטים, קלים לביצוע תוך שמירה על תוצאה סופית איכותית, בטיחותית ועמידה במיוחד.

 
 
 
 

שימושים ואופן היישום

 

צבע דו רכיבי ירוק על בסיס מים מסוג – AquaRoute Deco Rough BLG נבדק במכון התקנים הישראלי ונמצא המתאים לדרישות המפרט של משרד התחבורה הישראלי

 
 
 
 

מאפיינים 

 • ​צבע דו רכיבי על בסיס מים מסוג – AquaRoute Deco Rough BLG מיועד להגוונה וצביעה שטחים גדולים כדוגמת שבילי אופניים בהתאם לתקנות התעבורה של משרד התחבורה

 • לצורך ביצוע תהליך ההגוונה משתמשים בשני חומרים שונים המגיעים באריזות שונות וניתן לזהות אותם בקלות.

 • אין סיכוי בריאותי כלשהו הכרוך בתהליך ההכנה והצביעה של ה- AquaRoute Deco Rough. יש לקרוא היטב את הוראות השימוש לפני תחילת עבודות ההגוונה

 • המינון הנכון של כמות ה- AquaRoute Deco Rough BLG ביחס לשטח אותו מבקשים לצבוע נקבע בהתאם להנחיות המפורטות במפרט המוצר.

 • ה- AquaRoute Deco Rough BLG מתאים לצביעה של משטחי אספלט חדש או ישן, בטון ואף אבנים משתלבות. יש לעיין במפרט המוצר על מנת לבחון את תהליכי ההכנה שיש לבצע לפני תחילת הצביעה.

 
 
 

אפשרויות

 • ניתן לשלב את השימוש ב- AquaRoute Deco Rough BLG יחד עם יריעות סימון מסוג – Premark על מנת לסמן סמלים שונים כגון חצים, סמלי אופניים וסימונים אחרים על גבי הצבע עצמו. השילוב בין שני החומרים מאופיין ומאושר ע"י היצרן.

 • קיימים צבעים נוספים מסדרת AquaRoute מתוצרת חברת – Geveko Markings. למידע נוסף ניתן לפנות למשרדי חב' גרפטרפיק בע"מ באמצעות לחיצה על סמל "צור קשר" בהמשך דף זה.

 • לצבעים מסדרת - AquaRoute תכונה ייחודית של מקדם חיכוך גבוה במיוחד וזאת ללא תוספים מיוחדים. ניתן להשתמש בצבעים אלו גם למתן מענה לפתרונות למניעת החלקה של הולכי רגל במדרכות או בכבישים.

 
 

תעודת התאמה של מת"י להתאמה לדרישות המפרט

 
התאמה למפרט משרד התחבורה צבע ירוק

מידע נוסף

הוראות יישום

מפרט המוצר

 • איך מתקנים בורות בכביש?
  יש הרבה סוגים שונים של בורות בכביש או יותר נכון, גורמים לבורות בכביש. ברוב המקרים, התיקון הדרוש הוא מילוי וסגירת הבור בהתאם לעומקו ולשטח שלו. יש מספר דרכים נפוצות לביצוע התיקון של בור בכביש ורובן מהוות פתרון זמני ולטווח קצר עד לטיפול יסודי ומקיף יותר בקטע הכביש כולו. בשונה מרוב הדרכים המוכרות לתיקון בורות בכביש, שימוש במוצרי סדרת ChipFill לתיקון של בור או סדק בכביש מהווה פתרון לטווח ארוך של מספר שנים שעוצר את תהליך הבלייה של הבור וסביבתו, אוטם ומונע חילחול מים שעלולים לגרום להחמרת הנזק וליצירת בור גדול יותר באותו המקום
 • באיזה סוג של ציוד או מכונות משתמשים כדי לבצע תיקון בורות בכביש עם סדרת ChipFill ?
  הציוד הדרוש בדרך כלל הוא בסיסי, זמין וזול. בדרך כלל המדובר הוא על מבער+בלון גז או במקדחה עם ראש מערבל בהתאם לסוג המוצר בו משתמשים. אין צורך בכלים מיוחדים/ יקרים/ מסובכים להפעלה או כלי רכב גדולים ומורכבים. סדרת ChipFill מיועדת לשימוש קל ופשוט בידי כל אחד ואחת לאחר הדרכה והסבר על אופן העבודה המלא והבטיחותי.
 • לכמה זמן תיקון של בור בכביש עם מוצר מסדרת ChipFill יחזיק מעמד?
  אין פרק זמן קצוב או אחיד שעליו אפשר להצביע מבחינת משך הזמן שתיקון בור עם אחד ממוצרי סדרת ChipFIll יחזיק מעמד. אנחנו כן יודעים להצביע על שני מאפיינים חשובים: 1. תיקונים שביצענו עם מוצרי סדרת ChipFill מחזיקים לאורך שנים ללא התרחבות או התפשטות של הבור/סדק 2. בהשוואה לכל סוגי המוצרים והחומרים האחרים איתם נעשו תיקונים במקביל או באותם המקומות, סדרת ChipFill מחזיקה הרבה יותר זמן (לאורך שנים) ביחס לפתרונות האחרים (החזיקו מספר חודשים בלבד).
 • מה אופן השימוש במוצרים של סדרת ChipFill ולאיזה סוגים של תיקון הם מיועדים?
  סדרת ChipFill מורכבת ממספר מוצרים שונים המיועדים לתיקון של סדקים – BandFill, בורות קטנים ובינוניים – ChipFill בצבע שחור או אפור, בורות בינוניים או גדולים ועמוקים – שילוב של AggreFill עם ChipFill ואפילו פתרון מיוחד לעצירה ותיקון של סדקי שקיעה המוכרים גם בכינוי "אליגטורים" בקרב אנשי אחזקת כבישים – ColdFill. את ההסבר הרחב והמלא של אופן השימוש אפשר לראות בסרטוני ההסבר וההדגמה בדף המוצרים באתר.
 • האם המוצרים השונים של סדרת ChipFill מתאימים לשימוש עצמי או שמחייבים הזמנת תיקון ע"י צוות מיוחד?
  כל סדרת ChipFill תוכננה על מנת שתתאים לשימוש עצמי ללא תלות בציוד מיוחד או ידע מוקדם. הוראות השימוש והעבודה מופיעות במפרטים ברורים בשפה העברית ואף ניתן לצפות סרטוני ההדגמה כדי ללמוד ולהבין את התהלי. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעבור הדרכה ע"י נציגי החברה לפני שמבצעים תיקון באופן עצמאי על מנת לוודא שברור מה התהליך, ההכנות והציוד הדרושים.
 • מה המוצרים של סדרת ChipFill ?
  סדרת ChipFill נחלקת לשני סוגי מוצרים עיקריים הנבדלים זה מזה באופן השימוש בהם. סוג אחד הוא חומרים תרמופלסטיים אותם יש לחמם בעזרת מבער גז על מנת "להפעיל" אותם בצורה מלאה לתיקון מושלם של הכביש. הסוג השני הוא חומרים דו רכיביים, נוזליים אותם יש לערבב באופן יסודי אחד עם השני ולאחר מכן, לצקת אותם על המקום הדרוש תיקון. בכל מקרה, עדיף לפנות למשרדי החברה ולבקש הסברים מפורטים על תהליכי העבודה או לחילופין, להזמין צוות מקצועי ומנוסה לביצוע התיקונים בצורה יסודית ומושלמת.
 • יש ניסיון בשימוש בסדרת ChipFill בארץ?
  בוודאי! לאורך השנים, ביצענו תיקונים ברחבי הארץ גם בכבישים ציבוריים וגם במתחמים פרטיים בעזרת סדרת ChipFill לשביעות רצון הלקוחות באופן יסודי ומקיף. ניתן לקבל מאיתנו מספר מיקומים של תיקונים לדוגמא ולהתרשם מהם באופן ישיר בהשוואה לתיקונים אחרים בקרבת מקום.
 • האם אני יכול להשתמש בצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough בעצמי?
  תהליך העבודה המומלץ בצבע דו רכיבי מסדרת AquaRoute Deco Rough הוא פשוט, קל לביצוע ויש להשתמש בכלים פשוטים וזמינים. יחד עם זאת, צביעה והגוונה של נתיבי נסיעה או שטחים נרחבים דורשת מיומנות מסויימת יחד עם הכנות ואבטחת אזור העבודה באופן שמוכתב ע"י משרד התחבורה, נתיבי ישראל וגורמים נוספים. מומלץ להזמין צוות מקצועי ומוסמך לביצוע העבודות המגיע עם הציוד המתאים הן לביצוע העבודה עצמה והן לצורך סגירה בטוחה ובטיחותית של האתר בו העבודה מתבצעת.
 • האם גשם או מים על הכביש לא יגרמו לצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough לדהות או להישטף?
  אין שום בעיה של עמידות הצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough בגשם, במים או באחוזי לחות גבוהים. כל עוד תהליך הצביעה נעשה בצורה מבוקרת ותקינה ולאחריו הצבע התייבש והתקשה באופן מלא, אין כל חשש לדהייה או התקלפות של הצבע כתוצאה מחשיפה למים, שמנים, פיח, אבק או כל מזהמים אחרים על הצבע עצמו.
 • למה משמשת סדרה - AquaRoute Deco Rough ?
  סדרת AquaRoute Deco Rough היא צבע דו רכיבי על בסיס מים הנחשב ידידותי לסביבה בהשוואה לסוגי צבעים אחרים, ידידותי למשתמש ואינו פולט ריחות או גזים מסוכנים בזמן תהליך העירבוב או הצביעה. סדרת AquaRoute Deco Rough משמשת לצביעה של שטחים רחבים בנתיבי נסיעה כמו למשל נתיבי תחבורה ציבורית – בצבע אדום או שבילי אופניים – בצבע ירוק. בנוסף לזה שסדרת AquaRoute Deco Rough אינה מסוכנת לסביבה או למשתמשי הדרך, שכבת הצבע הסופית נחשבת עמידה במיוחד ושומרת על הגוון גם בתנאי מזג האוויר בישראל, לאורך שנים. המרקם הסופי של הצבע הינו מחוספס ומונע החלקת כלי רכב, דו גלגליים או הולכי רגל, אפילו בכביש רטוב והיא עומדת בדרישות התקינה הגבוהות ביותר שקיימות כיום בתחום סימון הכבישים
 • האם אפשר להשתמש בצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough בכל תנאי מזג האוויר ?
  סדרת AquaRoute Deco Rough מתאימה לשימוש בתנאי טמפ' ולחות שמוכתבים על ידי היצרן. באופן כללי, ניתן להשתמש בצבע כל עוד טווח הטמפ' נע בין °10-°40 צלזסיוס או שטמפ' הכביש/ משטח נעה בין °15-°50 צלזסיוס. אין להשתמש בצבע כאשר יורד גשם או כאשר הכביש רטוב.
 • מה זה צבע דו רכיבי ומה ההבדל בינו לבין צבע רגיל?
  צבע דו רכיבי מורכב משני מרכיבים נפרדים שעל ידי עירבוב של שניהם באופן מבוקר, נוצרת תערובת מיוחדת המשמשת לצביעה של הכביש ובעלת עמידות גבוהה במיוחד לאורך שנים בהשוואה לצבע רגיל (חד רכיבי).
 • האם שימוש בצבע דו רכיבי כלשהו או בסדרת AquaRoute Deco Rough הוא חובה?
  על פי מפרטים והנחיות לתכנון של משרד התחבורה, נתיבי ישראל ורשויות כבישים אחרות בישראל, השימוש בצבעים דו רכיביים לצורך הגוונה (צביעה של שטח רחב בנתיב הנסיעה) מחוייב בסימון של נתיבי תחבורה ציבורית להסעת המונים כמו הרכבת הקלה, המטרונית בחיפה וכד'. בסימון שבילי אופניים, אין הכרח להשתמש בצבעים דו רכיביים אבל ככל שנסללים יותר ויותר שבילי אופניים, גדלה המודעות לצורך בסימון הגוונה מלא, עמיד, מונע החלקה והשומר על הגוון לאורך זמן. במקרים הללו, צבע דו רכיבי הוא האפשרות הטובה והמשתלמת ביותר לטווח ארוך.
 • מותר להשתמש בישראל ביריעות של Premark? הן יתאימו למזג האוויר בארץ?
  יריעות Premark נבדקו במכון התקנים הישראלי ונמצאו כעומדות בכל דרישות התקינה בארץ. לאחר מכן, משרד התחבורה הישראלי אישר במסמך רשמי את השימוש בהן בארץ לפי דרגת האיכות והעמידות הגבוהה ביותר. היריעות נמצאות בשימוש מזה שנים רבות במדינות בעלות אקלים דומה כגון בנסיכויות המפרץ הפרסי, במדינות הדרומיות והמדבריות בארה"ב (אך גם במדינות גשומות וקרות יותר ברחבי העולם). יריעות Premark נחשבות לפתרון העמיד ביותר לסימון מעברי חצייה, חצים וסמלים אחרים באקלים הישראלי.
 • באיזה צבעים ניתן להזמין את יריעות Premark ?
  יריעות Premark אושרו לשימוש ע"י משרד התחבורה בגוון לבן בלבד. לצורך סימונים שאינם רק בגוון לבן, אפשר להזמין את היריעות במספר צבעים נוספים כגון, צהוב, אדום, ירוק, כחול, שחור ועוד. יש לפנות לנציג החברה בארץ על מנת לקבל מידע מפורט יותר ויסודי לגבי אפשרויות אלו.
 • מה אפשר לסמן עם יריעות לסימון מסוג זה?
  יריעות סימון מסוג Premark משמשות לסימון מעברי חצייה, קווי עצירה, חצים וסמלים אחרים בכביש. ליריעות עמידות גבוהה במיוחד בפני שחיקה ומעברים מרובים של כלי רכב והן נותנות את הפתרון הבטיחותי, העמיד והטוב ביותר לסימון מסוג זה
 • האם אפשר להתקין את יריעות Premark באופן עצמי או שיש להזמין בעל מקצוע מיוחד?
  ככלל, התקנה של חומרים לסימון כבישים מכל סוג שהוא דורשת רף מינימלי של מיומנות ומקצועיות. הפעלת הציוד המשמש להתקנת יריעות Premark אינה מורכבת או מסובכת וכך גם כללי ה"עשה – אל תעשה" בנוגע לתהליך היישום וניתן לעבור הדרכה בסיסית על תהליך זה. למרות זאת, עדיף להיעזר בצוות התקנה מקצועי ומיומן על מנת להינות מתוצאה איכותית, בטיחותית ועמידה המתאימה לאתר ולסביבה בה נדרש הסימון.
 • ממה עשויות יריעות Premark ומה ההבדל בינן לבין צבע רגיל?
  יריעות Premark הן יריעות תרמופלסטיות המכילות בתוכן גם כדוריות זכוכית זעירות. החומר ממנו עשויות היריעות מיועד להתקנה בכביש באמצעות חימום לטמפ' גבוהה בעזרת מבער גז או אמצעים אחרים ובצורה זו מתקיים תהליך הדומה להתכה המדביק את היריעות אל הכביש בצורה עמידה לאורך שנים. כדוריות הזכוכית הזעירות הנמצאות בתוך היריעות עצמן, תורמות להחזר האור של היריעות בשעות החשיכה ובנוסף, שומרות על מקדם חיכוך גבוה לאורך שנים שמונע החלקת כלי רכב, דו גלגליים ואף הולכי רגל במעברי החצייה.
 • מה ההבדל בין יריעות Premark לבין צבע רגיל?
  יריעות Premark מגיעות כשהן מוכנות להתקנה הן בהרכב שלהן והן בצורה והעיצוב שלהן. אין צורך להוסיף להן שם תוספת או תהליך למעט החימום הדרוש להדבקה. צבע רגיל מחייב הכנה ועירבוב של הצבע, הפעלה של מכונת ההתזה והריסוס של הצבע ולאחר מכן הוספת כדוריות זכוכית בנפרד לצורך יצירת החזר אור ותכונה של מניעת החלקה. לאחר שסיימו להכין את הצבע והתוספים שלו, משתמשים בשבלונות כדי ליצור את הצורה /כיתוב/ עיצוב הדרושים.
 • האם אפשר לדרוש מהעירייה לסמן את מעברי החצייה וקווי העצירה ביריעות Premark ?
  לכל רשות עירונית או בינעירונית רשימת צרכים, דרישות, סדרי עדיפויות ותקציב אותם היא מנהלת בעצמה. למרות זאת, כאשר קיימת מודעות לנושא הבטיחות והעמידות מצד התושבים ומשתמשי הדרך, ניתן לפנות לרשות המקומית ולהעלות את המודעות והדרישה לשימוש בפתרונות איכותיים ובטיחותיים יותר כדוגמת יריעות Premark. הודות להנחיות משרד התחבורה הישראלי ולפעילות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רשויות עירוניות ובינעירוניות, יכולות לפנות ולהיעזר בגופים אלו על מנת להקצות את המשאבים הדרושים לשימוש בפתרונות אלו.
 • איך יודעים לדרוש עמודון הכוונה גמיש איכותי ועמיד?
  עמודון הכוונה גמיש נקרא לעיתים גם בשמות אחרים כמו: "עמוד נחום תקום", עמוד גמיש, עמודון פלסטיק ועוד. כאשר מבקשים להזמין עמודון הכוונה גמיש להתקנה באתר מסויים, יש לדרוש שלוש הגדרות ברורות: א. לעמודון ההכוונה הגמיש אישור בתוקף של משרד התחבורה עם מס' הדגם וסימנים מזהים ב. ניתן להפריד בין בסיס העמודון למוט העמודון לצורך תיקון או החלפה בעתיד ג. יש התאמה להבדלים בהתקנה על גבי משטח אספלט או משטח בטון
 • מה הצבע של עמודון הכוונה גמיש?
  עמודוני הכוונה גמישים יכולים להגיע במגוון צבעים החל מלבן, צהוב וכתום ועד כחול, ירוק, שחור ואפילו אדום בהתאם להזמנת הלקוח. משרד התחבורה בישראל קבע במפרט שפרסם שעמודון הכוונה גמיש, נקרא גם תמרור – 149, חייב להיות בצבע שחור עם שתי רצועות של מחזיר אור לבן. בצורה זו, העמודון הכוונה הגמיש נראה באותו הצבע ואותו האופן גם באור יום וגם בחשיכה.
 • איך מחליפים עמודון הכוונה גמיש אחרי שנפגע?
  עמודוני ההכוונה הגמישים מקובעים בכביש בעזרת ברגי עיגון ייעודיים אותם קודחים ומבריגים אל הכביש. החלפה של עמודון הכוונה גמיש אינה מחייבת עקירה של הברגים וקידוח מחדש בכביש (עלות גבוהה, זמן יקר וסיכון העובדים והנהגים בכביש)אלא בשימוש בעמודוני ההכוונה הגמישים מסוג DP200, ניתן לנתק ולשלוף את מוט העמודון מבסיס העמודון ללא כל צורך להבריג או לקדוח מחדש בכביש ולהתקין במקומו מוט חדש, תקין בקלות ובמהירות. פתרון זה, מאפשר חיסכון בעלויות התחזוקה מאחר והחלפת מוט בלבד, זולה יותר מהחלפת העמודון כולו, זמן העבודה וזמן ההפרעה לתנועה בכביש מתקצר משמעותית
 • עמודון הכוונה גמיש יכול למנוע פגיעה בסופג אנרגיה?
  עמודון הכוונה גמיש נועד להבליט לנהג את הנקודה שבה הוא צריך לבצע תמרון נהיגה כמו שינוי נתיב, יציאה במחלף או להיזהר מפני פגיעה באבן שפה/אי תנועה בנוי. במספר אתרים בישראל, הותקנו עמודוני הכוונה גמישים מסוג DP200 במחלפים או הפרדות נתיבים בהם היו תאונות חוזרות של פגיעה בסופגי אנרגיה (אביזר בטיחות מציל חיים המותקן בד"כ במחלפים). התקנת העמודונים הכוונה הגמישים, הבליטה לנהגים את נקודת ההחלטה במרחק בטוח מסופג אנרגיה או מעקה בטיחות ועל כן נמנעו תאונות דרכים של פגיעות בתדירות גבוהה בסופגי האנרגיה. לצערנו, פגיעה בעמודון הכוונה גמיש, לא תגרום לכלי רכב לחזור באופן אוטומטי למסלול הנסיעה הרצוי, פעולה זו אפשרית רק ע"י הנהג.
 • מה זה עמודון גמיש?
  עמודון גמיש הוא אביזר בטיחות המשמש לאזהרה והכוונת תנועה בכבישים, בשבילי אופניים. העמודון עמיד בפני פגיעות ישירות או צידיות של כלי רכב וגם אם נדרס ע"י כלי רכב חולף, העמודון יתייצב באופן אנכי לאחר מכן ללא בעיה. עמודון גמיש מוגדר ע"י משרד התחבורה כ"עמודון הכוונה גמיש" והוא מותקן על הכביש או על המדרכה בעזרת ברגי עיגון והוא נועד להבליט ולהזהיר נהגים, רוכבים והולכי רגל להימנע מלחצות סימון של אי תנועה על הכביש, לפגוע באי תנועה בנוי או להימנע מלעבור נתיבים במקום אסור. העמודון מורכב מבסיס המעוגן בכביש, מוט גבוה ואלסטי ועליו שתי רצועות של מחזיר אור לנראות גבוהה בשעות החשיכה.
 • באיזה סוג של עמודון גמיש מומלץ להשתמש?
  לכל אתר בו מבקשים להתקין עמודון הכוונה גמיש יש מאפיינים ותנאים אליהם יש להתאים את סוג העמודון הכוונה הגמיש שמתקינים. יחד עם זאת, תמיד נמליץ להתקין עמודון שניתן לקבע אותו באופן חד פעמי ובמקרה הצורך להחליף רק את מוט העמודון הגבוה בתהליך פשוט וקל שאינו מצריך ציוד מיוחד או צוות עבודה יקר. בהתקנה של עמודון הכוונה גמיש בכבישים ציבוריים בסביבה עירונית או בינעירונית, נמליץ תמיד להיעזר במפרט משרד התחבורה (קישור) מבחינת המיקום, מרווחי ההתקנה וגובה העמודון עצמו. בעת התקנה בדרך פרטית או מתחם פרטי שאינם כפופים לתקנות התעבורה, ניתן להזמין עמודוני הכוונה גמישים גם בצבעים אחרים ואף במידות גובה שונות בהתאם לדרישת המזמין.
 • האם צריך אישור מיוחד כדי להתקין עמודון גמיש?
  התקנה של עמודון הכוונה בכבישים עירוניים או בינעירוניים מחייבת אישור מהנדס תנועה מטעם רשות התמרור בכביש, חייבת להתבצע בהתאם להנחיות של משרד התחבורה להתקנת עמודוני הכוונה גמישים והשימוש חייב להיות בעמודון הכוונה גמיש שנבדק ואושר לשימוש ע"י משרד התחבורה (ניתן לדרוש להציג את המסמך הרשמי המאשר זאת)
 • אם אפגע בעמודון הכוונה גמיש עם כלי הרכב שלי אני מסכן את עצמי או אגרום נזק לכלי הרכב?
  עמודון גמיש נחשב אביזר בטיחותי סלחני ו"רך". הכוונה היא שכלי רכב שיפגע בעמודון הגמיש לא יפגע ולא ינזק באופן שלא ניתן יהיה להשתמש בו. הפגיעה בעמודון הגמיש עם כלי רכב נוסע, לא תסיט את הרכב מכיוון הנסיעה, לא תגרום להפרעה באופן שיסכן את הנהג או הנוסעים ותאפשר לנהג לתמרן ולתקן את הנסיעה בהתאם לתוואי הדרך ולתמרורי ההכוונה הנמצאים בו. מבדיקות עמידות שנערכו, פגיעת כלי רכב בעמודון הכוונה גמיש תקני, נחשבת לקלה ביותר ולכזו שלא תגרום לנזק ממשי, לעיתים אפילו לא לנזקי פח לכלי הרכב.
 • איפה כדאי להשתמש בעמודון הכוונה גמיש?
  עמודון הכוונה גמיש נחשב לאמצעי הכוונה בולט ובטיחותי במיוחד שנמצא קרוב לגובה עיני הנהג ולמרות זאת אינו מפריע לשדה הראייה. את העמודון הכוונה הגמיש מתקינים באתרים בכביש בהם קיים סימון אי תנועה או הפרדה נתיבית על פני הכביש או שקיים אי תנועה בנוי המוגבה מפני הכביש ויש צורך במתן דגש או הבלטה טובים יותר מהסימון עצמו. ניתן לסמן עם העמודונים גם גבולות של חנייה או נתיבי הכוונה לכלי רכב במרלו"גים או חניונים גדולים על מנת לסייע בהכוונת הנהגים.
bottom of page