top of page
123.jpg

סדרת מוצרי Chipfill לתיקון בורות וסדקים בכביש

מבית GEVEKO   

אחת הבעיות הנפוצות ביותר שניתן לצפות בהן ולהרגיש אותן בעת נסיעה בכבישים היא בורות וסדקים שנוצרים בכביש לאור שחיקת האספלט בשילוב עם מי הגשמים והעומס הרב של הרכבים. ללא טיפול בזמן הנכון, סדקים אלו נוטים להתרחב ולהפוך לבעיה של ממש אשר עלולה לסכן את ציבור הנהגים. הפתרונות הנפוצים ביותר היום לטיפול בסדקים ובורות אינם מטפלים בשורש הבעיה ומאפשרים המשך חלחול של מים אל תוך הסדק ובכך מאפשרים את התרחבות הסדק/בור. יחד עם זאת, הטיפול הנפוץ ביותר בבורות, נוטה להחזיק מעמד פרק זמן קצר מאוד כך שיש לחזור ולטפל בבעיה מדי כמה חודשים ובכך, נדרשת השקעת משאבים שחוזרת על עצמה. 

סדרת מוצרי ה- ChipFill חוסכת את התלות בצוות עבודה עם ציוד כבד ומורכב להפעלה כדי לטפל באופן יסודי ועמיד בתיקון של בורות או סדקים בכביש. הפתרונות שסדרת – ChipFill מציגה מאפשרים להיעזר בצוות מצומצם עם כמות קטנה של חומר ועם ציוד בסיסי ופשוט למדי.

בהתאם לסוג התיקון הדרוש – בור קטן, בור בינוני/גדול, סדק או חריץ בכביש, יש לבחור את הפתרון המתאים על סמך סוג המוצר ואופן העבודה:

 ™Chipfill

מותאם לתיקון בורות בכביש

הפתרון החדשני ביותר לפתרון בעיית הסדקים והחורים בכביש הוא חומר בשם Chipfill. מדובר בחומר תרמופלסטי לתיקון פגמים כמו סדקים וחורים בקוטר של כ-20 ס"מ. שימוש ב-Chipfill ממזער את הסיכון לפגמים גדולים יותר וניתן לעשות זאת תוך כרבע שעה. החומר התרמופלסטי החם נצמד לכביש בצורה טובה יותר מחומרים אחרים, חוסם כניסת מים ובכך מונע מהתרחבות החור/סדק. השימוש ב-Chipfill אינו דורש שימוש במכונות גדולות ומסורבלות, כל מה שצריך זה מטאטא כביש ומבער גז ואתה מוכן לפעולה.

שק מוכן.png

איך זה נראה בשטח?

איך זה עובד?

פיל.PNG

שלבים

 1. ניקוי המשטח מאבק, חול, שמנים, כימיקלים וכד'

 2. הסרת הלחות ככל שקיימת באמצעות מבער

 3. פיזור החומר ע"ג החור/סדק בשכבה של עד 1.5 ס"מ

 4. התכת החומר ואיחודו עם הכביש באמצעות מבער גז (החומר יתחיל לבעבע וישנה את צבעו)

# אם החור/סדק עמוק מ-1.5 ס"מ חשוב לתת לשכבה להתייצב לפני שמורחים שכבה נוספת על גבי הראשונה. על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר, העומק המירבי לא יעלה על 4.5 ס"מ.

 קטלוג 

להצעת מחיר ומידע

להצעת מחיר ומידע

Aggrefill

חומר לשילוב עם Chipfill לתיקון בורות גדולים יותר בכביש

פתרון מתקדם, חדשני ועמיד במיוחד לתיקון פשוט וקל של בורות בינוניים וגדולים בכביש בשילוב עם ChipFill. נותן מענה מצויין לטיפול חד פעמי ועמיד של תיקון בורות בכביש בכלים פשוטים, בסיסיים הזמינים לכל דורש.

איך זה נראה בשטח?

שלבים

app.png

 קטלוג 

להצעת מחיר ומידע

להצעת מחיר ומידע

BandFill

לטיפול בסדקים או חריצים בכביש

מוצר חדשני, מתקדם ויציב במיוחד לטיפול בסדקים או בחריצים בכביש בצורה מדוייקת, עמידה ופשוטה מאוד לביצוע. התאמה מדוייקת של רוחב הסדק/חריץ לרוחב התיקון הדרוש יחד עם ביצוע מהיר וקל תוך שימוש בציוד פשוט ובסיסי

איך זה נראה בשטח?

שלבים

555.png

 קטלוג 

להצעת מחיר ומידע

להצעת מחיר ומידע

Coldfill

לטיפול בסדקים או חריצים בכביש

מענה ייחודי, חדשני ועמיד במיוחד לתיקון ומילוי סדקים בכביש, אזורי בלייה והתפוררות שטחיים בכביש וחריצים מסוגים שונים בכביש. מבוסס על חומר דו רכיבי יציב ועמיד במיוחד הממלא ואוטם לחלוטין את החללים שבכביש תוך שהוא נדבק בחוזקה לדפנות האספלט ושומר על פני הכביש אחידים ומפולסים.

איך זה נראה בשטח?

 קטלוג 

להצעת מחיר ומידע

להצעת מחיר ומידע

 • איך מתקנים בורות בכביש?
  יש הרבה סוגים שונים של בורות בכביש או יותר נכון, גורמים לבורות בכביש. ברוב המקרים, התיקון הדרוש הוא מילוי וסגירת הבור בהתאם לעומקו ולשטח שלו. יש מספר דרכים נפוצות לביצוע התיקון של בור בכביש ורובן מהוות פתרון זמני ולטווח קצר עד לטיפול יסודי ומקיף יותר בקטע הכביש כולו. בשונה מרוב הדרכים המוכרות לתיקון בורות בכביש, שימוש במוצרי סדרת ChipFill לתיקון של בור או סדק בכביש מהווה פתרון לטווח ארוך של מספר שנים שעוצר את תהליך הבלייה של הבור וסביבתו, אוטם ומונע חילחול מים שעלולים לגרום להחמרת הנזק וליצירת בור גדול יותר באותו המקום
 • באיזה סוג של ציוד או מכונות משתמשים כדי לבצע תיקון בורות בכביש עם סדרת ChipFill ?
  הציוד הדרוש בדרך כלל הוא בסיסי, זמין וזול. בדרך כלל המדובר הוא על מבער+בלון גז או במקדחה עם ראש מערבל בהתאם לסוג המוצר בו משתמשים. אין צורך בכלים מיוחדים/ יקרים/ מסובכים להפעלה או כלי רכב גדולים ומורכבים. סדרת ChipFill מיועדת לשימוש קל ופשוט בידי כל אחד ואחת לאחר הדרכה והסבר על אופן העבודה המלא והבטיחותי.
 • לכמה זמן תיקון של בור בכביש עם מוצר מסדרת ChipFill יחזיק מעמד?
  אין פרק זמן קצוב או אחיד שעליו אפשר להצביע מבחינת משך הזמן שתיקון בור עם אחד ממוצרי סדרת ChipFIll יחזיק מעמד. אנחנו כן יודעים להצביע על שני מאפיינים חשובים: 1. תיקונים שביצענו עם מוצרי סדרת ChipFill מחזיקים לאורך שנים ללא התרחבות או התפשטות של הבור/סדק 2. בהשוואה לכל סוגי המוצרים והחומרים האחרים איתם נעשו תיקונים במקביל או באותם המקומות, סדרת ChipFill מחזיקה הרבה יותר זמן (לאורך שנים) ביחס לפתרונות האחרים (החזיקו מספר חודשים בלבד).
 • מה אופן השימוש במוצרים של סדרת ChipFill ולאיזה סוגים של תיקון הם מיועדים?
  סדרת ChipFill מורכבת ממספר מוצרים שונים המיועדים לתיקון של סדקים – BandFill, בורות קטנים ובינוניים – ChipFill בצבע שחור או אפור, בורות בינוניים או גדולים ועמוקים – שילוב של AggreFill עם ChipFill ואפילו פתרון מיוחד לעצירה ותיקון של סדקי שקיעה המוכרים גם בכינוי "אליגטורים" בקרב אנשי אחזקת כבישים – ColdFill. את ההסבר הרחב והמלא של אופן השימוש אפשר לראות בסרטוני ההסבר וההדגמה בדף המוצרים באתר.
 • האם המוצרים השונים של סדרת ChipFill מתאימים לשימוש עצמי או שמחייבים הזמנת תיקון ע"י צוות מיוחד?
  כל סדרת ChipFill תוכננה על מנת שתתאים לשימוש עצמי ללא תלות בציוד מיוחד או ידע מוקדם. הוראות השימוש והעבודה מופיעות במפרטים ברורים בשפה העברית ואף ניתן לצפות סרטוני ההדגמה כדי ללמוד ולהבין את התהלי. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לעבור הדרכה ע"י נציגי החברה לפני שמבצעים תיקון באופן עצמאי על מנת לוודא שברור מה התהליך, ההכנות והציוד הדרושים.
 • מה המוצרים של סדרת ChipFill ?
  סדרת ChipFill נחלקת לשני סוגי מוצרים עיקריים הנבדלים זה מזה באופן השימוש בהם. סוג אחד הוא חומרים תרמופלסטיים אותם יש לחמם בעזרת מבער גז על מנת "להפעיל" אותם בצורה מלאה לתיקון מושלם של הכביש. הסוג השני הוא חומרים דו רכיביים, נוזליים אותם יש לערבב באופן יסודי אחד עם השני ולאחר מכן, לצקת אותם על המקום הדרוש תיקון. בכל מקרה, עדיף לפנות למשרדי החברה ולבקש הסברים מפורטים על תהליכי העבודה או לחילופין, להזמין צוות מקצועי ומנוסה לביצוע התיקונים בצורה יסודית ומושלמת.
 • יש ניסיון בשימוש בסדרת ChipFill בארץ?
  בוודאי! לאורך השנים, ביצענו תיקונים ברחבי הארץ גם בכבישים ציבוריים וגם במתחמים פרטיים בעזרת סדרת ChipFill לשביעות רצון הלקוחות באופן יסודי ומקיף. ניתן לקבל מאיתנו מספר מיקומים של תיקונים לדוגמא ולהתרשם מהם באופן ישיר בהשוואה לתיקונים אחרים בקרבת מקום.
 • האם אני יכול להשתמש בצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough בעצמי?
  תהליך העבודה המומלץ בצבע דו רכיבי מסדרת AquaRoute Deco Rough הוא פשוט, קל לביצוע ויש להשתמש בכלים פשוטים וזמינים. יחד עם זאת, צביעה והגוונה של נתיבי נסיעה או שטחים נרחבים דורשת מיומנות מסויימת יחד עם הכנות ואבטחת אזור העבודה באופן שמוכתב ע"י משרד התחבורה, נתיבי ישראל וגורמים נוספים. מומלץ להזמין צוות מקצועי ומוסמך לביצוע העבודות המגיע עם הציוד המתאים הן לביצוע העבודה עצמה והן לצורך סגירה בטוחה ובטיחותית של האתר בו העבודה מתבצעת.
 • האם גשם או מים על הכביש לא יגרמו לצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough לדהות או להישטף?
  אין שום בעיה של עמידות הצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough בגשם, במים או באחוזי לחות גבוהים. כל עוד תהליך הצביעה נעשה בצורה מבוקרת ותקינה ולאחריו הצבע התייבש והתקשה באופן מלא, אין כל חשש לדהייה או התקלפות של הצבע כתוצאה מחשיפה למים, שמנים, פיח, אבק או כל מזהמים אחרים על הצבע עצמו.
 • למה משמשת סדרה - AquaRoute Deco Rough ?
  סדרת AquaRoute Deco Rough היא צבע דו רכיבי על בסיס מים הנחשב ידידותי לסביבה בהשוואה לסוגי צבעים אחרים, ידידותי למשתמש ואינו פולט ריחות או גזים מסוכנים בזמן תהליך העירבוב או הצביעה. סדרת AquaRoute Deco Rough משמשת לצביעה של שטחים רחבים בנתיבי נסיעה כמו למשל נתיבי תחבורה ציבורית – בצבע אדום או שבילי אופניים – בצבע ירוק. בנוסף לזה שסדרת AquaRoute Deco Rough אינה מסוכנת לסביבה או למשתמשי הדרך, שכבת הצבע הסופית נחשבת עמידה במיוחד ושומרת על הגוון גם בתנאי מזג האוויר בישראל, לאורך שנים. המרקם הסופי של הצבע הינו מחוספס ומונע החלקת כלי רכב, דו גלגליים או הולכי רגל, אפילו בכביש רטוב והיא עומדת בדרישות התקינה הגבוהות ביותר שקיימות כיום בתחום סימון הכבישים
 • האם אפשר להשתמש בצבע מסדרת AquaRoute Deco Rough בכל תנאי מזג האוויר ?
  סדרת AquaRoute Deco Rough מתאימה לשימוש בתנאי טמפ' ולחות שמוכתבים על ידי היצרן. באופן כללי, ניתן להשתמש בצבע כל עוד טווח הטמפ' נע בין °10-°40 צלזסיוס או שטמפ' הכביש/ משטח נעה בין °15-°50 צלזסיוס. אין להשתמש בצבע כאשר יורד גשם או כאשר הכביש רטוב.
 • מה זה צבע דו רכיבי ומה ההבדל בינו לבין צבע רגיל?
  צבע דו רכיבי מורכב משני מרכיבים נפרדים שעל ידי עירבוב של שניהם באופן מבוקר, נוצרת תערובת מיוחדת המשמשת לצביעה של הכביש ובעלת עמידות גבוהה במיוחד לאורך שנים בהשוואה לצבע רגיל (חד רכיבי).
 • האם שימוש בצבע דו רכיבי כלשהו או בסדרת AquaRoute Deco Rough הוא חובה?
  על פי מפרטים והנחיות לתכנון של משרד התחבורה, נתיבי ישראל ורשויות כבישים אחרות בישראל, השימוש בצבעים דו רכיביים לצורך הגוונה (צביעה של שטח רחב בנתיב הנסיעה) מחוייב בסימון של נתיבי תחבורה ציבורית להסעת המונים כמו הרכבת הקלה, המטרונית בחיפה וכד'. בסימון שבילי אופניים, אין הכרח להשתמש בצבעים דו רכיביים אבל ככל שנסללים יותר ויותר שבילי אופניים, גדלה המודעות לצורך בסימון הגוונה מלא, עמיד, מונע החלקה והשומר על הגוון לאורך זמן. במקרים הללו, צבע דו רכיבי הוא האפשרות הטובה והמשתלמת ביותר לטווח ארוך.
 • מותר להשתמש בישראל ביריעות של Premark? הן יתאימו למזג האוויר בארץ?
  יריעות Premark נבדקו במכון התקנים הישראלי ונמצאו כעומדות בכל דרישות התקינה בארץ. לאחר מכן, משרד התחבורה הישראלי אישר במסמך רשמי את השימוש בהן בארץ לפי דרגת האיכות והעמידות הגבוהה ביותר. היריעות נמצאות בשימוש מזה שנים רבות במדינות בעלות אקלים דומה כגון בנסיכויות המפרץ הפרסי, במדינות הדרומיות והמדבריות בארה"ב (אך גם במדינות גשומות וקרות יותר ברחבי העולם). יריעות Premark נחשבות לפתרון העמיד ביותר לסימון מעברי חצייה, חצים וסמלים אחרים באקלים הישראלי.
 • באיזה צבעים ניתן להזמין את יריעות Premark ?
  יריעות Premark אושרו לשימוש ע"י משרד התחבורה בגוון לבן בלבד. לצורך סימונים שאינם רק בגוון לבן, אפשר להזמין את היריעות במספר צבעים נוספים כגון, צהוב, אדום, ירוק, כחול, שחור ועוד. יש לפנות לנציג החברה בארץ על מנת לקבל מידע מפורט יותר ויסודי לגבי אפשרויות אלו.
 • מה אפשר לסמן עם יריעות לסימון מסוג זה?
  יריעות סימון מסוג Premark משמשות לסימון מעברי חצייה, קווי עצירה, חצים וסמלים אחרים בכביש. ליריעות עמידות גבוהה במיוחד בפני שחיקה ומעברים מרובים של כלי רכב והן נותנות את הפתרון הבטיחותי, העמיד והטוב ביותר לסימון מסוג זה
 • האם אפשר להתקין את יריעות Premark באופן עצמי או שיש להזמין בעל מקצוע מיוחד?
  ככלל, התקנה של חומרים לסימון כבישים מכל סוג שהוא דורשת רף מינימלי של מיומנות ומקצועיות. הפעלת הציוד המשמש להתקנת יריעות Premark אינה מורכבת או מסובכת וכך גם כללי ה"עשה – אל תעשה" בנוגע לתהליך היישום וניתן לעבור הדרכה בסיסית על תהליך זה. למרות זאת, עדיף להיעזר בצוות התקנה מקצועי ומיומן על מנת להינות מתוצאה איכותית, בטיחותית ועמידה המתאימה לאתר ולסביבה בה נדרש הסימון.
 • ממה עשויות יריעות Premark ומה ההבדל בינן לבין צבע רגיל?
  יריעות Premark הן יריעות תרמופלסטיות המכילות בתוכן גם כדוריות זכוכית זעירות. החומר ממנו עשויות היריעות מיועד להתקנה בכביש באמצעות חימום לטמפ' גבוהה בעזרת מבער גז או אמצעים אחרים ובצורה זו מתקיים תהליך הדומה להתכה המדביק את היריעות אל הכביש בצורה עמידה לאורך שנים. כדוריות הזכוכית הזעירות הנמצאות בתוך היריעות עצמן, תורמות להחזר האור של היריעות בשעות החשיכה ובנוסף, שומרות על מקדם חיכוך גבוה לאורך שנים שמונע החלקת כלי רכב, דו גלגליים ואף הולכי רגל במעברי החצייה.
 • מה ההבדל בין יריעות Premark לבין צבע רגיל?
  יריעות Premark מגיעות כשהן מוכנות להתקנה הן בהרכב שלהן והן בצורה והעיצוב שלהן. אין צורך להוסיף להן שם תוספת או תהליך למעט החימום הדרוש להדבקה. צבע רגיל מחייב הכנה ועירבוב של הצבע, הפעלה של מכונת ההתזה והריסוס של הצבע ולאחר מכן הוספת כדוריות זכוכית בנפרד לצורך יצירת החזר אור ותכונה של מניעת החלקה. לאחר שסיימו להכין את הצבע והתוספים שלו, משתמשים בשבלונות כדי ליצור את הצורה /כיתוב/ עיצוב הדרושים.
 • האם אפשר לדרוש מהעירייה לסמן את מעברי החצייה וקווי העצירה ביריעות Premark ?
  לכל רשות עירונית או בינעירונית רשימת צרכים, דרישות, סדרי עדיפויות ותקציב אותם היא מנהלת בעצמה. למרות זאת, כאשר קיימת מודעות לנושא הבטיחות והעמידות מצד התושבים ומשתמשי הדרך, ניתן לפנות לרשות המקומית ולהעלות את המודעות והדרישה לשימוש בפתרונות איכותיים ובטיחותיים יותר כדוגמת יריעות Premark. הודות להנחיות משרד התחבורה הישראלי ולפעילות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רשויות עירוניות ובינעירוניות, יכולות לפנות ולהיעזר בגופים אלו על מנת להקצות את המשאבים הדרושים לשימוש בפתרונות אלו.
 • איך יודעים לדרוש עמודון הכוונה גמיש איכותי ועמיד?
  עמודון הכוונה גמיש נקרא לעיתים גם בשמות אחרים כמו: "עמוד נחום תקום", עמוד גמיש, עמודון פלסטיק ועוד. כאשר מבקשים להזמין עמודון הכוונה גמיש להתקנה באתר מסויים, יש לדרוש שלוש הגדרות ברורות: א. לעמודון ההכוונה הגמיש אישור בתוקף של משרד התחבורה עם מס' הדגם וסימנים מזהים ב. ניתן להפריד בין בסיס העמודון למוט העמודון לצורך תיקון או החלפה בעתיד ג. יש התאמה להבדלים בהתקנה על גבי משטח אספלט או משטח בטון
 • מה הצבע של עמודון הכוונה גמיש?
  עמודוני הכוונה גמישים יכולים להגיע במגוון צבעים החל מלבן, צהוב וכתום ועד כחול, ירוק, שחור ואפילו אדום בהתאם להזמנת הלקוח. משרד התחבורה בישראל קבע במפרט שפרסם שעמודון הכוונה גמיש, נקרא גם תמרור – 149, חייב להיות בצבע שחור עם שתי רצועות של מחזיר אור לבן. בצורה זו, העמודון הכוונה הגמיש נראה באותו הצבע ואותו האופן גם באור יום וגם בחשיכה.
 • איך מחליפים עמודון הכוונה גמיש אחרי שנפגע?
  עמודוני ההכוונה הגמישים מקובעים בכביש בעזרת ברגי עיגון ייעודיים אותם קודחים ומבריגים אל הכביש. החלפה של עמודון הכוונה גמיש אינה מחייבת עקירה של הברגים וקידוח מחדש בכביש (עלות גבוהה, זמן יקר וסיכון העובדים והנהגים בכביש)אלא בשימוש בעמודוני ההכוונה הגמישים מסוג DP200, ניתן לנתק ולשלוף את מוט העמודון מבסיס העמודון ללא כל צורך להבריג או לקדוח מחדש בכביש ולהתקין במקומו מוט חדש, תקין בקלות ובמהירות. פתרון זה, מאפשר חיסכון בעלויות התחזוקה מאחר והחלפת מוט בלבד, זולה יותר מהחלפת העמודון כולו, זמן העבודה וזמן ההפרעה לתנועה בכביש מתקצר משמעותית
 • עמודון הכוונה גמיש יכול למנוע פגיעה בסופג אנרגיה?
  עמודון הכוונה גמיש נועד להבליט לנהג את הנקודה שבה הוא צריך לבצע תמרון נהיגה כמו שינוי נתיב, יציאה במחלף או להיזהר מפני פגיעה באבן שפה/אי תנועה בנוי. במספר אתרים בישראל, הותקנו עמודוני הכוונה גמישים מסוג DP200 במחלפים או הפרדות נתיבים בהם היו תאונות חוזרות של פגיעה בסופגי אנרגיה (אביזר בטיחות מציל חיים המותקן בד"כ במחלפים). התקנת העמודונים הכוונה הגמישים, הבליטה לנהגים את נקודת ההחלטה במרחק בטוח מסופג אנרגיה או מעקה בטיחות ועל כן נמנעו תאונות דרכים של פגיעות בתדירות גבוהה בסופגי האנרגיה. לצערנו, פגיעה בעמודון הכוונה גמיש, לא תגרום לכלי רכב לחזור באופן אוטומטי למסלול הנסיעה הרצוי, פעולה זו אפשרית רק ע"י הנהג.
 • מה זה עמודון גמיש?
  עמודון גמיש הוא אביזר בטיחות המשמש לאזהרה והכוונת תנועה בכבישים, בשבילי אופניים. העמודון עמיד בפני פגיעות ישירות או צידיות של כלי רכב וגם אם נדרס ע"י כלי רכב חולף, העמודון יתייצב באופן אנכי לאחר מכן ללא בעיה. עמודון גמיש מוגדר ע"י משרד התחבורה כ"עמודון הכוונה גמיש" והוא מותקן על הכביש או על המדרכה בעזרת ברגי עיגון והוא נועד להבליט ולהזהיר נהגים, רוכבים והולכי רגל להימנע מלחצות סימון של אי תנועה על הכביש, לפגוע באי תנועה בנוי או להימנע מלעבור נתיבים במקום אסור. העמודון מורכב מבסיס המעוגן בכביש, מוט גבוה ואלסטי ועליו שתי רצועות של מחזיר אור לנראות גבוהה בשעות החשיכה.
 • באיזה סוג של עמודון גמיש מומלץ להשתמש?
  לכל אתר בו מבקשים להתקין עמודון הכוונה גמיש יש מאפיינים ותנאים אליהם יש להתאים את סוג העמודון הכוונה הגמיש שמתקינים. יחד עם זאת, תמיד נמליץ להתקין עמודון שניתן לקבע אותו באופן חד פעמי ובמקרה הצורך להחליף רק את מוט העמודון הגבוה בתהליך פשוט וקל שאינו מצריך ציוד מיוחד או צוות עבודה יקר. בהתקנה של עמודון הכוונה גמיש בכבישים ציבוריים בסביבה עירונית או בינעירונית, נמליץ תמיד להיעזר במפרט משרד התחבורה (קישור) מבחינת המיקום, מרווחי ההתקנה וגובה העמודון עצמו. בעת התקנה בדרך פרטית או מתחם פרטי שאינם כפופים לתקנות התעבורה, ניתן להזמין עמודוני הכוונה גמישים גם בצבעים אחרים ואף במידות גובה שונות בהתאם לדרישת המזמין.
 • האם צריך אישור מיוחד כדי להתקין עמודון גמיש?
  התקנה של עמודון הכוונה בכבישים עירוניים או בינעירוניים מחייבת אישור מהנדס תנועה מטעם רשות התמרור בכביש, חייבת להתבצע בהתאם להנחיות של משרד התחבורה להתקנת עמודוני הכוונה גמישים והשימוש חייב להיות בעמודון הכוונה גמיש שנבדק ואושר לשימוש ע"י משרד התחבורה (ניתן לדרוש להציג את המסמך הרשמי המאשר זאת)
 • אם אפגע בעמודון הכוונה גמיש עם כלי הרכב שלי אני מסכן את עצמי או אגרום נזק לכלי הרכב?
  עמודון גמיש נחשב אביזר בטיחותי סלחני ו"רך". הכוונה היא שכלי רכב שיפגע בעמודון הגמיש לא יפגע ולא ינזק באופן שלא ניתן יהיה להשתמש בו. הפגיעה בעמודון הגמיש עם כלי רכב נוסע, לא תסיט את הרכב מכיוון הנסיעה, לא תגרום להפרעה באופן שיסכן את הנהג או הנוסעים ותאפשר לנהג לתמרן ולתקן את הנסיעה בהתאם לתוואי הדרך ולתמרורי ההכוונה הנמצאים בו. מבדיקות עמידות שנערכו, פגיעת כלי רכב בעמודון הכוונה גמיש תקני, נחשבת לקלה ביותר ולכזו שלא תגרום לנזק ממשי, לעיתים אפילו לא לנזקי פח לכלי הרכב.
 • איפה כדאי להשתמש בעמודון הכוונה גמיש?
  עמודון הכוונה גמיש נחשב לאמצעי הכוונה בולט ובטיחותי במיוחד שנמצא קרוב לגובה עיני הנהג ולמרות זאת אינו מפריע לשדה הראייה. את העמודון הכוונה הגמיש מתקינים באתרים בכביש בהם קיים סימון אי תנועה או הפרדה נתיבית על פני הכביש או שקיים אי תנועה בנוי המוגבה מפני הכביש ויש צורך במתן דגש או הבלטה טובים יותר מהסימון עצמו. ניתן לסמן עם העמודונים גם גבולות של חנייה או נתיבי הכוונה לכלי רכב במרלו"גים או חניונים גדולים על מנת לסייע בהכוונת הנהגים.
bottom of page